Sıkça sorulan sorular

Ben yurtdışında yaşayan bir turistim! Hangi telefon numarasını kullanmalıyım?

Lütfen mobil numaranız veya sabit numaranız ile kayıt olunuz. PIN kodunuzu hatırlamaya dikkat ediniz. Yüksek dolaşım ücretleri önlemek için yakın bir kamu telefonundan arayarak telefon numaranızı ve PIN kodunuzu girebilirsiniz ve sistem sizi tanır.

Tüyo: Eğer telefon numaranız Avrupa'da kayıtlı ise ve Avrupa danışma hatlarımızdan birini arıyorsanız, AB yasasına göre ücretlendirme 43 cent/dakika ile sınırlıdır. Ortalama bir kiralama çağrısı 30 sn'den az sürer.

Bir mobil telefonum yok, nasıl kayıt olabilirim?

Sabit telefon numaranızla kayıt olabilirsiniz. Bisiklet kiralamak için, yakınlardaki bir kamu telefonundan arayabilirsiniz; bu numarayı ve PIN numaranızı girmeniz istenecektir ve böylece sistem sizi tanıyabilecektir.

Danışma hattınızı arama ücreti ne kadar?

Danışma hattı olarak ulusal bir sabit hat kullanırız. Yüksek ücretli servis hatları değil! Genel olarak mobil telefon tarifenizdeki en ucuz ücretlerden biridir. Lütfen GSM sağlayıcınızın fiyat listesini kontrol ediniz.

Çağrı sistemi sürekli telefon numaramı ve PIN kodumu soruyor?

Lütfen arayan numara aktarmasının aktif olmasına dikkat edin. Bazı mobil telefonlarda "Arayan kimliğini gönder" şeklindedir. Eğer değilse, çağrı sistemi size eski mi yeni mi müşteri olduğunuzu sorar ve her seferde kayıtlı telefon numaranız ile PIN kodunuzu sağlamanızı ister. Bazen çağrı numaramızın önüne *31# koyup, *31#903323423523 şeklinde kaydederek çalışabilmektedir.

Bisiklet kiralamak için telefondan başka yollar var mı?

Hayır. Şu anda yalnızca terminalden kiralama yapabilirsiniz.

Hesabımın aktif hale gelmesi ne kadar sürer?

Kredi kartı müşterilerinin hesapları anında aktif hale getirilir. Web sitemizden veya çağrı merkezimizden kayıt olmaları fark etmez. Hesabınız aktif hale geldiğinde bir e-posta ve SMS ile bilgilendirileceksiniz.

Kredi kartım yok!?

Maalesef kredi kartınız olmadan bisiklet kiralayamazsınız.

Bir mola vermek için bisikleti kilitleyebilir miyim?

Bisikleti kiralayan kişi doğal olarak bisikleti istediği bir zamanda kilitleyebilir. Toplam kiralama süresi boyunca kod sabit kalır. Kilit istenilen durumda şifre girilerek kilidi açılacak şekilde şifreli kilit ile aynıdır. Yalnızca şireli kilidi karıştırın ki başkaları açamasın.

Kilit kodunu değiştirebilir miyim?

Bir önceki müşteri son kodu biliyor olabilir ve bisikletinizi alabilir. Bu neredeyse hiçbir zaman gerçekleşmese de, çağrı merkezimiz vasıtası ile kiralama sırasında kilit kodunu değiştirebilirsiniz. Kodu değiştirmek isteyip istemediğiniz sorulduğunda telefonunuzda belirtilen rakama basınız. Sistem size kilidi açmak için ve değiştirmek için birer kod verecektir. Önce size verilen ilk kodu girip kilidi açmalı, kilit tuşuna basıp ikinci kodu girmeli ve son olarak kilit tuşunu bırakmalısınız!

PIN kodumu unuttum?

Lütfen çağrı merkezimizi arayarak yeni bir PIN kodu isteyiniz.

Bir seferde kaç adet bisiklet kiralayabilirim?

Her yeni müşteri bir seferde 4 bisiklete kadar kiralama yapabilir. Çağrı merkezimiz kiralama geçmişinize dayanarak bu rakamda değişiklik yapabilir. Lütfen çağrı merkezimizi arayınız.

Daha fazla soru?

Çağrı merkezimizi arayabilir veya iletişim formu üzerinden mesajınızı iletebilirsiniz.

SETUP TRAFIK MEDYA CAGRI HIZMETLERI LTD
Akasya Avm A1 Blok No:87 Uskudar / ISTANBUL Tel: +90 216 906 0 555 Fax: +90 216 906 0 559

top