Nasıl çalışır?

Bisikletlerimizi şehrin en merkezi noktalarında bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ELKARTınızı sensöre yaklaştırmak ve bisikleti almak. Bisikleti iade etmek için bisikleti istasyondaki müsait bir alana yerleştirmek yeterli. İsterseniz buradan, isterseniz ilk kiralamanız sırasında istasyonlarımızın birinden kayıt olabilirsiniz.

Kiralama

Bisiklet kiralamak için kredi kartına ihtiyacınız var! Cep telefonu numaranızı, isminizi ve kredi kartı bilgilerinizi girin, bisiklete binmeye başlayın! Eğer ELKARTınız varsa, kayıt sırasında sensöre yaklaştırmanız gerekmektedir.

Eğer nextbike'a daha önce web sitesinden kayıt olduysanız, ELKARTınızı sensöre yaklaştırın, telefon numaranızı ve PIN kodunuzu girin. Artık bisiklet kiralama ve iade işlemleri için yalnızca ELKARTınız yeterli!

  • ELKARTı sensöre yaklaştırınız
  • Bisikletin kilidi otomatik olarak açılır
  • İstasyonda sinyali yanan bisikleti alabilirsiniz

Bisiklet kilit kodunu terminal ekranında göreceksiz ve cep telefonunuza bir bilgilendirme mesajı gidecek (SMS veya kısa çağrı).

İade

  • Bisikleti istasyondaki müsait bir alana yerleştiriniz
  • İstasyonda yanan sinyal bisikletin başarılı bir şekilde iade edildiğini gösterir

Lütfen iade sırasında bisikleti kilitleyiniz.

Kayıt

Bisiklet kiralama sistemini kullanmadan önce kişisel bilgilerinizi kaydediyoruz. Daha sonraki kiralamalarınızda sistemimiz sizi telefon numaranız vasıtasıyla tanır. Bir kere kayıt olduktan sonra bisiklet kiralama sistemimizi dünyadaki tüm nextbike şehirlerinde kullanabilirsiniz. Bir müşteri hesabı ile 4 bisiklete kadar kiralama yapabilirsiniz.

Ödeme

Kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme bilgilerinizin teyidi için kartınızdan 1 TL çekilir. Bu tutar kullanımınız için hesabınıza yatırılır.

SETUP TRAFIK MEDYA CAGRI HIZMETLERI LTD
Akasya Avm A1 Blok No:87 Uskudar / ISTANBUL Tel: +90 216 906 0 555 Fax: +90 216 906 0 559

top